دسته اخبار

اخبار

 • امام جمعه موقت میبد: ملت ایران در عرصه های آینده تکلیفش را با امریکا روشن خواهد کرد
 • طلاب ممتاز میبد تجلیل شدند
 • مدیر حوزه علمیه خواهران یزد خبر داد؛ آغاز پذیرش مدارس علمیه خواهران یزد از ۱۵ بهمن
 • خطیب جمعه قم: پیام حضور مردم در تشییع آیت الله رفسنجانی قدردانی از خادمان انقلاب بود/ ایران اسلامی در مقابل نقض برجام خاموش نمی ماند
 • امام جمعه موقت میبد : مسئولین درنده خوی امریکا قابل اعتماد نیستند/ جدال رسانه ای قوای سه گانه دردی از مردم دوا نمی کند
 • امام جمعه میبد: مسئولین در رسیدگی به پرونده های اختلاس و نجومی بهانه تراشی نکنند/ ظلم و ستم در دستگاه های ما باید حل شود
 • مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد : طلبه ای که بصیرت نداشته باشد، در مواضع حساس زندگی به لغزش و اشتباه می افتد.
 • طلاب حوزه های علمیه خواهران میبد: بازدیداز سومین نمایشگاه کتاب حوزه علمیه خواهران استان یزد
 • انجمن عطرهای ماندگار موسسه آموزش عالی حوزوی خواهران میبد برگزار کرد:9دی روز بصیرت وتجدید میثاق با ولایت
 • امام جمعه موقت میبد: آیا رسیدگی به پرونده اختلاسگران حقوق شهروندی نیست ؟
 • جلسه دفاعیه با موضوع توسعه پایدار زیست‌محیطی با تأکید بر منابع آب از دیدگاه اسلام
 • مدیر حوزه های علمیه: چشم انداز و نقشه جامع پژوهشی در حوزه ترسیم شود
 • مدیر حوزه علمیه خواهران یزد: بصیرت و دشمن شناسی نیاز همیشگی در هر زمان و مکانی است
 • امام جمعه موقت میبد: حقوق های نجومی بعنوان حقوق شهروندی مطالبه همه ملت است
 • موسسه آموزش عالی حوزوی خواهران میبد برگزار می کند:دوره آموزشی فضای مجازی و افزایش سواد رسانه ای مبلغین
 • بازدید مدیر و معاون آموزشی موسسه آموزش عالی حوزوی خواهران میبد از مرکز علمی-جهانی جامعه المصطفی العالمیه
 • نشست پژوهشی موسسه آموزش عالی حوزوی خواهران میبد : طلاب تحقیق وپژوهش را از اولویت های اول خود قرار دهند .
 • به مناسبت هفته پژوهش برگزار شد: برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی موسسه آموزش عالی حوزوی خواهران میبد
 • مدیر حوزه های علمیه: هزینه ۱۰۰ میلیون دلاری عربستان در یک کشور برای مقابله با جمهوری اسلامی
 • امام جمعه میبد: شاخ فتنه تکفیر در حلب را شکستیم / امریکایی ها بفهمند ملت ایران در برابر این یاوه گویی ها و پیمان شکنی ها کوتاه نمی آید
 • موسسه آموزش عالی حوزوی خواهران برگزار کرد: همایش "مبارزه با بیماری ایدز"
 • مدیر حوزه های علمیه: وحدت حوزه و دانشگاه حق الناس و میثاقی الهی است
 • مدیر حوزه علمیه خواهران یزد: در پژوهش به نوآوری و نیازهای روز جامعه توجه شود
 • مؤسسه آموزش عالی حوزوی خواهران میبد:کارگاه آموزش استخراج مقاله از پایان نامه
 • موسسه آموزش عالی حوزوی خواهران میبد: برگزاری جشن بیعت با امام زمان(عج)
 • مدیر حوزه های علمیه در همایش اسلام وحقوق بشر: گفتمان انقلاب اسلامی از مقاومت مشروع دفاع می کند
 • مدیر حوزه علمیه خواهران یزد: طلاب ، تنها به دروس حوزوی اکتفا نکنند
 • یکی از رموز مردان و زنان موفق در طول تاریخ، تلاش و مجاهده زیاد آنان بوده است.
 • موسسه آموزش عالی حوزوی میبد برگزار می کند :مراسم جشن آغاز امامت امام زمان(عج)
 • مشارکت مدارس علمیه خواهران و برادران میبد در اجرای طرح "تعالی خانواده"
 • جستجو

  آرشيو اخبار  اخبار :: مدیر حوزه های علمیه: هزینه ۱۰۰ میلیون دلاری عربستان در یک کشور برای مقابله با جمهوری اسلامی

  [ سرويس عمومی ] [ کل اخبار ] [ چاپگر ] [ نسخه چاپي ]

  مدیر حوزه های علمیه: هزینه ۱۰۰ میلیون دلاری عربستان در یک کشور برای مقابله با جمهوری اسلامی

  سرويس : عمومی
  95/10/01-01:32
  2016-12-21 01:32:52
  آخرين مشاهده : 95/11/02-09:18
  1672 : کد خبر

  تعداد مشاهده : 86


   

  آیت‎ الله اعرافی، پیش از ظهر امروز در مراسم بزرگداشت آیت الله شیخ نمر، که در مسجد امام کاظم(ع) شهرک پردیسان قم  برگزارشد به اهمیت عبادت در اسلام اشاره کردو گفت: اکثر عبادت‎های بشر از جایگاه ترس و منفعت است؛ ولی عبادتی که از سر شکر انجام می‎شود، نشان می‎دهد که انسان از جایگاه ترس و طمع آزاد شده است.

  وی افزود: در شکر نیز همچنان عبد و انسان با خدای خود به یک شکل خاص، معامله می‎کند این شکر را با نعمت خدا در هم می‎آمیزد؛ ولی در مرتبه بالاتر، عابدان حقیقی محو یک حقیقت و شکوهی می‎شوند که دیگر خود را نمی‎بینند؛ در واقع این مقام، مقام حب است؛ یعنی کمال و جلال و... خداوند با قطع نظر از شخص انسان، وی را به عبادت خدا وا می‏دارد.

  عضو شورای عالی حوزه های علمیه بیان کرد: زمانی که وارد حوزه شدیم، باید به این مسئله توجه کنیم که در کنار معارفی که می‎آموزیم، این سیر درونی را داشته باشیم؛ امام راحل این ابعادمعنوی و عرفانی را داشتند؛ اگر سلوک علمی در کلاس درس، منهای سلوک ایمانی و روحی باشد، هیچ ارزشی ندارد و ممکن است آن را نیز ضد ارزش کند.

  مدیر حوزه‎های علمیه تصریح کرد: وقتی قید طمع و شکر از بین رفت و انسان مجذوب و جذبه یک حب شد،او را لبریز از غنا می‎کند؛ به حدی که به دنبال مسایل دیگر نمی‎رود؛ یکی از راه‎های رسیدن به مراتب بالای اخلاقی، همین حب است که علامه طباطبایی به آن اشاره کرده است؛ انسان بزرگی که از این تعلقات آزاد شد شخصیتی چون امام(ره) می‎شود که دیگر این تعلقات و عناوین و شادی و غم، ایشان را درگیر نمی‎کند.

  وی گفت: انقلاب اسلامی یک پدیده کاملا جدید است؛ درست است برخی پیشینه انقلاب را از نهضت نفت و مشروطه معرفی می‎کنند، ولی با یک نگاه عمیق، باید گفت؛ این انقلاب از فلسفه‎ای نشات می‎گیرد که به عاشورا مرتبط است.

  چشم انداز انقلاب اسلامی تمدنی است
  آیت الله اعرافی اظهارکرد: چشم انداز انقلاب اسلامی نیز تمدنی است؛ یعنی این انقلاب به دنبال تولید یک گفتمان است؛ ریشه انقلاب اسلامی دارای فلسفه ناب عاشورا و بدر است؛ در چشم انداز رویین نیز، به دنبال تغییر یک معادله نیست، بلکه این انقلاب دارای یک نگاه کلان تمدنی است.

  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان کرد: گاهی انقلاب‎ها مسایل اقتصادی و سیاسی را دنبال می‎کنند، ولی گاهی این انقلاب‎ها به دنبال دگرگون کردن لایه زیرین و گفتمان فکری و فلسفی بشر است؛ به همین خاطر باید گفت که انقلاب اسلامی انقلابی از آن کل بشریت است؛ انقلاب اسلامی اهداف سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی و.. را دنبال کرده است، ولی منحصر در هیچ کدام از آنها نبوده.

  مدیر حوزه‎های علمیه تصریح کرد: جدایی بسیاری از جریان‎ها از این انقلاب نیز به همین دلیل است؛ رهبر انقلاب دارای یک منظومه فکری هستند که روح آن این است که تمدنی بر اساس و پایه شریعت اسلامی داریم که علوم اجتماعی، سیاسی، دانشی و فقهی و... آن مبانی خاص خود را دارند؛ اصل حوزه انقلابی در همینجا معنی می‎شود که در صدد تحقق یک تمدن نوین است.

  وی گفت: این نگاه، تمدن بشری را کنار نمی‎گذارد بلکه یک سایه جدیدی ایجاد می‎کند که رنگ این تجربه را در مسیر دیگری قرار می‎دهد؛ مساله سبک زندگی اسلامی نیز در همین رابطه است؛ غربی‎ها اززمان رنسانس، چندقرن کار کرده‎اند تا کل حیطه زندگی بشریت را به همین نگاه فلسفی خود پیوند بزنند.

  آیت الله اعرافی اظهارکرد: طی کردن این مسیر، بسیار سخت است و قطعا دشمنان زیادی نیز دارد؛ اصل زحمت این کار نیز بر دوش روحانیت است و سختی کار نیز به حدی است که اگر کسی به کنه آن برسد قطعا شب‎ها از نگرانی نمی‎تواند آسوده بخوابد.

  مسلمانان در ترسیم نقشه دنیا غایب بودند
  مدیر حوزه‎های علمیه تصریح کرد: پس از جنگ جهانی دوم چند قدرت نقشه دنیا را ترسیم کردند؛ مسلمانان در ترسیم این نقشه غایب بودند و امروز نیز ما صدمه و آسیب همین غایب بودند را می‎بینیم؛ ولی برای حضور در نقشه جهانی نیازمند کار اساسی در حوزه هستیم؛ در این عرصه فقه، فلسفه و کلام و.. نیز باید به شکل کامل و تمام دنبال شود.

  وی گفت: در مقابل این گفتمان آسیب‎های زیادی وجود دارد؛ یکی از راه‎هایی که مستکبرین همیشه در مقابل ما دنبال می‎کردند، این بود که با ایجاد تفرقه، گسل‎های میان جهان اسلام را فعال کنند و یکی از ابزارها و اهرم‎های جدی آنها، آل سعود است؛ آل سعود همزمان در دو سه نقش فعالیت دارد.

  سه جریان در اهل سنت

  آیت الله اعرافی اظهارکرد: در اهل سنت سه جریان اصلی فعالیت دارند که اولین آن، جریان الازهری است که یک جریان متعادل است؛ قطب دیگر، نیز آل سعود است که اسلام تکفیری و وهابی را سرپرستی می‎کند؛ قطب دیگر نیز نگاه روشنفکرانه ولیبرالیستی است که کشورهایی چون ترکیه آن را دنبال می‎کنند.

  مدیر حوزه‎های علمیه تصریح کرد: در مقابل این جریان‎ها گفتمان و جریان انقلاب اسلامی حضور دارد؛ حال عربستان خود یک جریان است، ولی در شاخه‎های دیگر نیز تاثیرگذاری دارد؛ عربستان در هرجایی که ما حضور پیدا می‎کنیم حضور می‏ یابد و به رقابت می‏پردازد.

  وی گفت: آل سعود چندین مرکز آموزشی دارند که دائما به تربیت نیرو می‏ پردازند؛ از جمله این مراکز جامعه المدینه است که هزاران نفر از سراسر دنیا را جذب کرده است و متون آن، افراد را کاملا وهابی می‎کند که با متونی سطحی و جنگ جویانه افراد را تربیت می‏ نماید؛ مرکز ام القری در مکه، محمد بن سعود در یاض و سایر مراکز دیگر شبکه‎ای است که روح فرهنگ و ایدئولوژی آنها وهابیت و نقطقه تضاد آنها نیز با شیعه است.

  آیت الله اعرافی اظهارکرد: در شعاع این شبکه‎ این گروه‎ها در سراسر دنیا دارای شاخ و برگ هستند؛ حتی در افغانستان نیز این کار را دنبال می‏کنند؛ در عرصه تبلیغی نیز یک شبکه بزرگ تبلیغی دارند که در مراکز مختلف جهانی فعالیت دارند؛ پشتوانه این‎ها یک شبکه مالی اقتصادی و سیاسی است که در اینجا قطعا نمی‎توانیم با آنها مقابله کنیم؛ عربستان 100 میلیون دلار در یکی از کشورها هزینه کرد که معادلات را به شکلی پیش ببرند که اجازه نفوذ گفتمان انقلاب اسلامی داده نشود.

  عضو شورای عالی حوزه بیان کرد: این گفتمان و این که عربستان در سوریه و بحرین و یمن دست به جنگ زدند به این دلیل بود که احساس ضعف کردند؛ در این زمینه هم باید آل سعود را مهم شمرد و هم در عین حال در مقابل یک گفتمانی که از انقلاب اسلامی برخاسته است، کاملا عاجز هستند و این مساله باید با یک حوزه انقلاب تداوم یابد؛ قطعا اگر این روند طی شود شکست در انتظار آل سعود است.

     

  کلیه حقوق این پایگاه برای حوزه علمیه میبد محفوظ می باشد. نقل خبر فقط با ذکر منبع مجاز می باشد.